Krótki przewodnik dla użytkowników kas fiskalnych

Weź paragon i wygraj samochód!

Weź paragon i wygraj samochód!

Od 1 października 2015 roku każdy pełnoletni klient, który za zakupy dostanie paragon fiskalny, będzie mógł wykorzystać go jako kupon konkursowy. Za niespełna 2 miesiące ruszy Loteria Paragonowa. Fiskus motywuje konsumentów do brania paragonów i aktywnego wspierania uczciwego obrotu gospodarczego. Czy motywacja okaże się skuteczna?

W Portugalii efekty loterii przeszły oczekiwania – odnotowany rekordowy wzrost legalnych transakcji i zmniejszenie sprzedaży w tzw. szarej strefie. Podobne oczekiwania ma Ministerstwo Finansów w Polsce – czy rezultaty loterii będą podobne jak u Portugalczyków?

Tak czy inaczej, decyzja już zapadła, a umowa na przygotowanie, urządzenie i kompleksową obsługę Loterii Paragonowej została podpisana. Wykonawca otrzyma 7,3 mln złotych brutto.

Nagroda za branie paragonów

Na co liczy Ministerstwo Finansów, skoro zdecydowało się zainwestować taką sumę pieniędzy? Zasada jest prosta – zmotywowani klienci będą przywiązywać wagę do brania paragonów fiskalnych i zmotywują tym samym przedsiębiorców do ich wystawiania. A jak wiadomo – każdy wydrukowany paragon kasowy, to dowód wcześniejszego zarejestrowania obrotu i podatku należnego. Podatku, który trafia do budżetu państwa. Każdy konsument może mieć swój wkład w uczciwy obrót gospodarczy, co fiskus chce im uświadomić, a za aktywność nagrodzić – sprzętem elektronicznym i samochodami. Nagrody będą oczywiście dla wybranych (a raczej dla wygranych) – ich paragon fiskalny musi się najpierw okazać szczęśliwym losem.

Jak grać w Loterii Paragonowej?

Każda osoba, która ukończyła 18 lat, może przystąpić do loterii. Musi tylko wziąć paragon fiskalny (z wydrukowaną kwotą minimum 10zł), a następnie zarejestrować go na specjalnej stronie internetowej. A potem cierpliwie czekać na losowanie nagród, które planowane jest raz na miesiąc.

Co można wygrać w Loterii Paragonowej?

Nagrodą główną w Loterii Paragonowej jest samochód osobowy Opel Astra. Poza tym przewidziano jeszcze notebooki lub tablety. Nie tylko konsumenci mogą zostać obdarowani wzięcie i zgłoszenie paragonu. Tablet dostanie także przedsiębiorca, w którego punkcie handlowym lub usługowym wystawiono zwycięski paragon premiowany nagrodą główną. Raz na kwartał planowana jest dodatkowa nagroda i dodatkowe losowanie wśród paragonów fiskalnych pochodzących z premiowanej branży. Można wtedy wygrać  również samochód – tym razem Opla Insignię.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Choose a Rating